Parafia Rzymskokatolicka

  pw. Miłosierdzia Bożego i św. Siostry Faustyny Kowalskiej

Diecezjalne Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Toruniu

87-100 Toruń, ul. Św. Faustyny 7


szopka 2017

Nabożeństwa przy żłóbku w niedziele i święta o godz. 10.40 i 14.40.
Ofiary ze skarbonki przy żłóbku przeznaczone są na misje.

.

.

Mamy już własny numer KRS fundacji Samarytanin: 0000647260

Od 18 do 25 stycznia obchodzimy tydzień powszechnej modlitwy o jedność chrześcijan pod hasłem: „Prawica Twoja wysławia się mocą (Wj 15,6)”. Zachęcamy do wspólnej modlitwy z braćmi odłączonymi.     czytaj więcej w ogłoszeniach>>>

Trwa czas odwiedzin kolędowych.
Dziękujemy za życzliwe przyjmowanie kapłanów z posługą kolędową. „Bóg zapłać” za ofiary przeznaczone na potrzeby parafii oraz ofiary specjalne na funkcjonowanie Samarytanina.
Starajmy się być obecni na kolędzie. Kto z ważnych przyczyn nie może przyjąć kapłana z błogosławieństwem kolędowym w wyznaczonym dniu, może zgłosić kolędę uzupełniającą w biurze parafialnym lub w zakrystii.

Orszaki Trzech Króli w diecezji toruńskiej >>

 .

Wizyty duszpasterskie 2017/2018 >

Więcej ogłoszeń w Gazetce Parafialnej >


Biuro parafialne czynne:

– od poniedziałku do czwartku w godzinach 15:30 do 16:30
– oraz w piątki od 8:00 do 9:00
– tel.56 639 44 06
W miesiącach lipcu i sierpniu biuro parafialne będzie czynne w poniedziałek, środę i piątek. Nie będzie czynna też biblioteka i wideoteka parafialna.

W okresie kolęd
biuro parafialne czynne od  wtorku do piątku w godzinach od 8.00 do 8.30

Rejon Parafii

Parafia pw. Miłosierdzia Bożego i Świętej siostry Faustyny Kowalskiej w Toruniu, obejmuje następujące ulice:

Św. Andrzeja Boboli (nr 33-81, 22-74), Bartkiewiczówny, Czecha, Długa, Drzewieckiego, Elektryczna, Św. Faustyny, Filtrowa, Gazowa, Grabowskiego, Grudziądzka (nr 115-169), Harcerska, Kaliskiego, Kombajnowa, Konfekcyjna, Koniuchy, Kozacka, Lecha, Legionów (nr 99-173, 134-228), Lotników, Maszynowa, Moczyńskiego, Mohna, Płk. Niepokólczyckiego, Gen. Nila, Orląt Lwowskich, Pałucka, Mjr Piwnika, Polna (nr 11-13, 16), Popiela, Rolnicza, Rusa, Spółdzielcza, Steinborna, Płk Strehla, Sucha, Szosa Chełmińska (nr 142-180), Techniczna, Traktorowa, Tramwajowa, Wspólna, Wybickiego (nr 68-72), Zacisze, Zamenhoffa (nr 41-63, 18-40), Żwirki i Wigury (nr 27-83, 58-74)

 MSZE ŚW I NABOŻEŃSTWA

W niedziele i święta nakazane:
7:30 – ogólna
9:30 – ogólna
11:00 – z udziałem dzieci starszych
12:00 – z udziałem dzieci przedszkolnych (z wyjątkiem lipca i sierpnia)
12:30 – suma – za parafian
15:00 – z udziałem dzieci młodszych (z wyjątkiem lipca i sierpnia)
18:00 – ogólna
20:00 – z udziałem młodzieży akademickiej

W święta i uroczystości przypadające w dni powszednie:
7:00, 9:30,  16:30, 18:00

W dni zwykłe:
7:00, 8:30, 17:00, 18:00

Chrzest święty udzielany jest:

w I niedzielę m-ca o godz. 12:30
w III sobotę m-ca o godz. 17:00